Specjalna sesja jogi z okazji urodzin B.K.S. Iyengara PDF Drukuj E-mail
czwartek, 20 listopad 2008
Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara  zaprasza Was wszystkich do uczczenia dziewięćdziesiątych urodzin Gurujiego, które przypadają 14 grudnia 2008 roku.

Namaste, koleżanki i koledzy jogini,

Z wdzięczności za dar jogi Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara  zaprasza Was wszystkich do uczczenia dziewięćdziesiątych urodzin Gurujiego, które przypadają 14 grudnia 2008 roku.

Sam Gurujii tak pisze o wdzięczności w swojej najnowszej książce Light on Life: Właściwą postawą wobec tego, co mamy jest wdzięczność, a nie poczucie ‘posiadania’. Powinniśmy być wdzięczni, że nasz samochód przewozi nas bezpiecznie z miejsca na miejsce, a przez to pozwala zobaczyć to, czego inaczej byśmy zobaczyć nie mogli. Jestem wdzięczny stołowi, na którym piszę. Dzięki temu ta książka może powstać. I nie jest ważne, czy jest to rzeczywiście ‘mój’ stół.

Także joga nie jest ‘nasza’, ale dzięki niej wiele może się stać i staje się. Doświadczamy tego stale w naszym życiu będąc na ścieżce jogi. 

Zachęcamy   Was do  udziału w  specjalnej, odpłatnej (30 zł) sesji jogi w szkole na Foksal 10 o 18:00  w dniu urodzin Gurujiego, tj. 14 grudnia 2008 roku. Zebrane pieniądze przekażemy Gurujiemu jako nasze wsparcie Projektu Bellur (więcej o Bellur w poprzedniej informacji). Informacje o zebranych kwotach będą opublikowane na stronie PSJI.

Specjalną sesję jogi  uatrakcyjnimy , krótkim wykładem o jodze, o potrzebie dzielenia się z innymi, etc.; tańcem , gongami, drobnym poczęstunkiem. Zaprośmy znajomych, sympatyków jogi i media, aby jak najpiękniej razem uczcić tę szczególną rocznicę.

Serdeczne pozdrowienia,

Nauczyciele Joga na Foksal


Advertisement