Pokojowy Nobel dla BKS Iyengara PDF Drukuj E-mail
niedziela, 26 styczeń 2014
Już za kilka dni – 1 lutego – upłynie termin nadsyłania kandydatów do Pokojowej Nagrody Nobla za 2013 rok. Wśród nominowanych znalazł się Guruji BKS Iyengar!

Norweski Komitet Noblowski pochyli się jednak nad wyróżnioną krótką listą nominowanych. Chcielibyśmy, aby na niej właśnie znalazł się Yogacharya BKS Iyengar.

Image 

Nagroda ta ma wydźwięk silnie społeczny i najczęściej przyznawana była osobom i organizacjom aktywnym politycznie lub/i społecznie. Wydaje się jednak, że pozostając w zgodzie ze słowami laureata tej nagrody (1989) Dalai Lamy "Pokój na świecie powinien wypłynąć z wewnętrznego spokoju" Komitet Noblowski ma pole do tego, aby rozszerzyć jej wydźwięk. Kandydatura BKS Iyengara zwróci uwagę Zachodniego Świata na znaczenie pracy z ciałem dla osiągania równowagi wewnętrznej, która jest z kolei warunkiem zmniejszenia poziomu agresji w społeczeństwach i pomiędzy nimi.

Chcielibyśmy Was szczególnie zachęcić do wsparcia tej idei. Możecie to zrobić podpisując petycję o przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla za 2013 rok BKS Iyengarowi: PETYCJA

Zajmuje to tylko kilka minut. Czasu zostało niewiele – tylko do 1 lutego 2014 r.

Werdykt Norweskiego Komitetu noblowskiego zostanie ogłoszony na początku października a ceremonia wręczenia nagrody laureatowi 10 grudnia.

Oto inne materiały na ten temat po angielsku:


Advertisement