Tajlandia i świątynie Angkoru z Jogą na Foksal PDF Drukuj E-mail
czwartek, 16 maj 2013

Bajkowa Tajlandia i Świątynie Angkoru

– wyprawa z jogą 6-19 października 2013 r.

Pobierz PDF (940kb) z kompletem informacji >>

Image 

Trasa: Bangkok – Chiang Rai – Chiang Mai – Angor Wat (Kambodża) – Krabi – Bangkok

Bogactwo barw, przepych świątynnych wnętrz, bujna tropikalna przyroda, egzotyczne plemiona, bajkowe plaże, mnisi w szafranowych szatach przechadzający się wśród zabytkowych budowli, żarliwa religijność mieszkańców oraz ich wszechobecny uśmiech – to właśnie jest Tajlandia, królestwo Syjamu.

Najważniejsze punkty programu:

 • Wenecja Orientu a więc stolica kraju – Bangkok ze wspaniałymi świątyniami
 • Magiczna północ Tajlandii z bujną przyrodą, herbacianymi wzgórzami
 • Spływ górską rzeką Kok
 • Etniczne plemiona Padong,  Akha, Yao
 • Wizyta w wiosce słoni oraz  przejażdżka na słoniu
 • Świątynia Wat Phra That Doi Suthep - najważniejsza świątynia północnej Tajlandii, główny cel pielgrzymek buddystów
 • Świątynie Angkor Wat (Kambodża)
 • Rejs po jeziorze Tonle Sap (Kambodża)
 • Błogi wypoczynek na rajskiej plaży w Krabi 
Image

1. Dzień – Warszawa – Bangkok

Przelot do Bangkoku przez jedną z europejskich stolic.

2. Dzień – Bangkok

Lądowanie w Bangkoku, transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. W zależności od godziny przylotu oraz możliwości zrealizujemy wieczorną sesję jogi a następnie spacer po mieście, kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Image 

3. Dzień – Bangkok – Chang Rai

Zaraz po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Bangkoku. W programie: rynek kwiatowy, świątynia Wat Phra Kheo z niezwykłą statuą Szmaragdowego Buddy, Wielki Pałac, świątynia Wat Po słynąca z ogromnego posągu leżącego Buddy. Odbędziemy także rejs łodzią długolufową po rzece Chao Praya oraz po sieci kanałów prawobrzeżnej części miasta. Po południu odwiedzimy Pałac Alabastrowy, gdzie zgromadzono drogocenne przedmioty należące do rodziny królewskiej. Następnie przejazd na lotnisko i przelot do Chiang Rai. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem udamy się na nocne targowisko, gdzie znajduje się jedna z najlepszych w Tajlandii „garkuchni” ulicznych.

4. Dzień – Chiang Rai – Chiang Mai

Poranna sesja  jogi, śniadanie.  Tego dnia wyruszamy w kierunku miejscowości Chiang Mai. Po drodze zwiedzimy plantację herbaty oraz wioskę zamieszkałą przez Chińskich emigrantów. Następnie odwiedzimy górskie plemiona Akha, Yao oraz  Padong – plemię kobiet długoszyich. Jest to jedno z najbardziej egzotycznych plemion albowiem kobiety noszą na szyi i nogach, ważące po kilka kilogramów mosiężne pierścienie. Następnie w programie spływ łodzią długolufową po górskiej rzece Kok i dalej przejazd do Chiang Mai. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. Dzień – Chiang Mai – Doi Sutep – Bangkok (nocny pociąg)

Poranna sesja jogi, śniadanie. Tego dnia zwiedzimy jedną z najpiękniejszych świątyń Tajlandii położoną na wzgórzu na wysokości 1000 m n.p.m. Świątynia nie tylko zachwyca wspaniałą architekturą, ale również szczególną atmosferą, którą tworzą tłumy przybywających pielgrzymów. Ze wzgórza roztacza się także wspaniała panorama na  Chiang Mai. Następnie udamy się do wioski słoni - Mea Sa, gdzie zobaczymy występy oraz odbędziemy przejażdżkę na słoniach. Transfer na dworzec kolejowy w Chiang Rai i przejazd wagonami sypialnymi do Bangkoku. Nocleg w pociągu.

Image 

6. Dzień – Bangkok – Siem Reap (Kambodża)

Przyjazd do Bangkoku, transfer do hotelu na śniadanie. Następnie wyruszamy busem w kierunku sąsiadującej z Tajlandią Kambodży, granicę przekroczymy w Poi Pet i pojedziemy do Siem Reap. Po dotarciu na miejsce, zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek, wieczorna sesja jogi.

7. Dzień – Angor Wat

Najbardziej niesamowitym miejscem w Kambodży jest niewątpliwie ukryty w dżungli Angkor Wat, gdzie znajduje się słynny, chociaż bardzo zrujnowany przez siłę dżungli, a także wielu rabusiów kompleks miejski i świątynny. Khmerska architektura imponuje swym rozmachem i monumentalizmem. Zwiedzając Angor - obejrzymy: kompleks miejski Angkor Thom, z niezwykłą świątynią Bayon, świątynię Ta Phrom, która w dalszym ciągu porośnięta jest przez dżunglę oraz perłę architektury Khmerskiej, świątynię Banteay Srei. Na zakończenie programu odwiedzimy wspaniały kompleks Angor Wat. Za dodatkową opłatą można odbyć 20 minutowy lot nad Siem Reap (Angor Wat oraz jezioro Tonie Sap) helikopterem. Koszt 190 USD/osobę 20 minut.

8. Dzień – Siem Reap – Bangkok - Krabi

Poranna sesja jogi, śniadanie. Zanim opuścimy Kambodżę udamy się jeszcze na rejs po jeziorze Tonle Sap. Niezwykłe miejsce pływających wiosek – mieszkańcy regionu wznieśli swoje domy, szkoły, świątynie wprost na  jeziorze. Następnie przejazd do Bangkoku, skąd komfortowym, nocnym autobusem przejedziemy do miejscowości Krabi w południowo-zachodniej Tajlandii. Noc w autobusie.

Image 

9. Dzień – Krabi

W godzinach porannych przyjazd do Krabi, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Krabi  jest niepozorną, rybacką miejscowością ulokowaną  wzdłuż zachodniego brzegu rzeki Krabi mającej swoje ujście w Morzu Andamańskim. Wzdłuż wybrzeża wspaniałe plaże, liczne wyspy, dobre warunki do nurkowania.  W tej bajkowej scenerii pozostaniemy kilka dni aby wypocząć i zgromadzić słoneczną energię przed zimą.

Zakwaterowanie w hotelu: Tup Kaek Sunset Beach Resort & Spa (3*) położonym bezpośrednio przy piaszczystej plaży Tab Kaek. Kompleks położony w bujnym, naturalnym ogrodzie oferuje swoim klientom: basen, jaccuzi, bar, restaurację, centrum SPA, pralnię, sejf,  room service, Internet, kącik czytelniczy, informację turystyczną. Hotel akceptuje karty kredytowe: Visa i Master. Proponujemy zakwaterowanie w dwuosobowych domkach, zatopionych w zieleni, każdy własnym tarasem – „standard cottage”. Pokój o powierzchni 22 m kwadratowych, łazienka z wanną. Wyposażenie: klimatyzacja, TV kablowa, minibar, czajnik do kawy/herbaty, telefon, suszarka do włosów, sejf.

Dla osób zainteresowanych, za niewielką dopłatą (33 EUR) zakwaterowanie w pokojach w budynku Deluxe położonym w przy basenie. Do dyspozycji pokoje o powierzchni 35 m kwadratowych, łazienka z wanną lub prysznicem, balkon lub taras. Wyposażenie: klimatyzacja, TV kablowa, minibar, czajnik do kawy/herbaty, telefon, suszarka do włosów, sejf. 

10-12. Dzień – Wypoczynek na KRABI (ś)

Dwie sesje jogi w ciągu dnia. Czas wolny na plażowanie, pływanie, tajskie masaże, relaks. Dla osób zainteresowanych wycieczka na pobliską wyspę Phi-Phi oraz małe wysepki Poda, Tab, Kai, Taloo (dodatkowo płatna).

Image 

13. Dzień – Krabi – Bangkok – Warszawa (ś)

Transfer na lotnisko w Krabi i wylot do Bangkoku, a następnie przelot do Polski.

14. Dzień – Lądowanie w Warszawie

Informacje organizacyjne:

 • Grupa: 19 osób
 • Termin: 6-19 października 2013
 • Cena: 1 076 EUR (ok. 4 500 PLN) + przeloty (ok. 3 200 PLN)

Podana cena zawiera:

 • Noclegi w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych
 • Podczas pobytu na Krabi zakwaterowanie „standard cattages”, pokoje dwuosobowe
 • Śniadania
 • Transfery i przejazdy zgodnie z programem:  wynajętym autobusem i minivanami, pociągiem (kuszetki), autobusem VIP (nocny przejazd)
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Przejażdżka na słoniach
 • Rejs łodzią długolufową w Bangkoku oraz spływ rzeką Kok
 • Opieka pilota Aslema Tours
 • Asysta lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL i NW, bagaż
 • Zajęcia jogi i medytacji realizowane przez  instruktora Akademii Jogi i Harmonijnego Rozwoju

Cena nie zawiera:

 • Przelotu na trasie Warszawa – Bangkok – Warszawa – cena ok. 2 900-3 200 PLN
 • Lokalnych przelotów: Bangkok – Chiang Rai oraz Krabi – Bangkok – cena około 70 EUR (zależna od terminu rezerwacji)
 • Wizy kambodżańskiej kupowanej na granicy – ok. 20 EUR (niezbędne 1 zdjęcie paszportowe)
 • Posiłków innych niż śniadania
 • Zwyczajowych napiwków – ok. 50 EUR

Dopłata do zakwaterowania w pokoju ulokowanym w Building Deluxe na Krabi - 33 EUR/osoba. Dopłata do pokoju jednoosobowego 209 EUR


Advertisement