93. urodziny B.K.S. Iyengara PDF Drukuj E-mail
wtorek, 27 grudzień 2011

Dziękujemy serdecznie wszystkim za poparcie akcji Bellur, za ogromne zaangażowanie i wsparcie finansowe dla projektu Gurugiego B.K.S. Iyengara. Zebrane środki w kwocie 4.750,00 zł przekażemy niezwłocznie bezpośrednio  do Puny w Indiach.
Jeszcze raz dziękujemy!

 

Image 

W dniu 14 grudnia 2011 r. obchodzimy rocznicę urodzin B.K.S. Iyengara. Zapraszamy na specjalną sesję jogi dzięki której wesprzemy projekt Bellur.

Minął kolejny rok, rok pełen praktyki i nowych doświadczeń. W naszej szkole jest już pewną tradycją, że 14 grudnia świętujemy urodziny B.K.S. Iyengara. W tym roku obchodzimy 93 urodziny Gurujiego. Jak co roku będziemy zbierać pieniądze na wsparcie Projektu Bellur, który powstał z inicjatywy Iyengara. Celem jest pomoc wiosce Bellur, w której Guruji się urodził. Gdy dorósł i został nauczycielem nauczycieli, postanowił wesprzeć wioskę w jej staraniach rozwoju. Projekt pomaga w wielu dziedzinach życia wioski. Poczynając od zapewnienia podstawowych potrzeb życiowych, na edukacji kończąc. Z roku na rok, pieniądze z całego świata, przesyłane zostają na Bellur, co jest naszym osobistym wkładem i zarazem podziękowaniem za dar jogi, który przyniesiony został nam wszystkim przez Gurujiego Iyengara.

Warto zatem byśmy 14 grudnia pamiętali o Iyengarze. Na pewno tego dnia będziemy mówić o nim, będziemy zbierać pieniądze na wspomniany cel – wsparcie będzie dobrowolne. Uczymy się jogi, dzięki czemu poznajemy siebie i wzbogacamy się, warto byśmy podziękowali – sami zdecydujemy w jaki sposób. Wszyscy połączmy się tego dnia w myśl podziękowania i pomocy. Wzięcie udziału w Projekcie Bellur pozwala nie tylko wyrazić wdzięczność Iyengarowi, lecz także pomóc drugiemu człowiekowi, podzielić się z innymi ludźmi tym, co sami mamy. Dobrze jest pamiętać, że są ludzie, którzy tej pomocy potrzebują, gdyż ich warunki materialne uniemożliwiają normalny rozwój. Dlatego niech 14 grudnia będzie dla nas również dniem refleksji nad zagadnieniem, które porusza Projekt Bellur.

Z kolei w pierwszą sobotę po urodzinach Iyengara zorganizujemy spotkanie z okazji jego urodzin. W zeszłym roku było bardzo fajnie spotkać się i świętować razem. Spotkajmy się zatem i w tym roku. Znów będzie pewnego rodzaju pokaz talentów, będą rozmowy i wspomnienia, będzie też aukcja, z której pieniądze przeznaczymy na wsparcie Projektu, jako nasz wkład własny. Na aukcję możecie przynosić wszystko, co chcielibyście wystawić na sprzedaż jako swój podarunek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania urodzin Iyengara. Pamiętajmy, że to dzięki niemu możemy cieszyć się naszą praktyką jogi.

  • 14 grudnia (środa) wszystkie sesje jogi dedykujemy naszemu Nauczycielowi B.K.S. Iyengarowi
  • 17 grudnia (sobota) w Joga na Foksal, w godz.17:30-19:30  zapraszamy na specjalną urodzinową sesję jogi; po sesji proponujemy  inne atrakcje: występy, aukcję różności, poczęstunek.

Przyłączcie się, serdecznie zapraszamy!

Nauczyciele Joga Foksal i Joga na Długiej

Obrazek za: vitailluminata.com


Advertisement