Pod niebem Sahary PDF Drukuj E-mail
środa, 28 wrzesień 2011

Uwaga, jest jeszcze kilka wolnych miejsc! Kliknij tutaj >

Joga i medytacja na Saharze 2

Wraz z nadejściem jesieni rozpoczynamy kolejną wędrówkę po Saharze. Zapraszamy na jogę i medytację. 

Szczegółowe informacje o naszej wyprawie znajdzieciena stronie AslemaTours.

Dotkniemy życia, jakie przez wieki było udziałem nomadów, przywykniemy do rytmu dnia dyktowanego wędrówką słońca po nieboskłonie.

Jest coś magicznego w tej  pustyni, która z każdą godziną zmienia barwy. Zachody i wschody słońca są jak symfonia, obserwujemy je codziennie od nowa, bez znużenia i z takim samym zachwytem, jak  za pierwszym razem.

Jest coś niezwykle uspokajającego w powtarzalności następujących po sobie kolejnych czynności dnia; pobudka, śniadanie, pakowanie, wędrówka, postój, rozjuczanie i pętanie dromaderów, posiłek, zwijanie obozu, znów wędrówka, znów rozbijanie obozu. Jest oś dobrego  w ciszy. Telefony milczą pozbawione zasięgu. Nie ma radia, telewizji, bijących po oczach reklam, korków, całego tego zgiełku. Słyszymy za to ciszę. Potrzebujemy czasu, aby do niej przywyknąć, aby wyhamować. Cisza bywa też niebezpieczna – każe uładzić się z myślami, które wypełzają nieproszone  z zakamarków naszej świadomości. Każe zastanowić się nad sprawami, które do tej pory milczały przygniecione codziennym kieratem.

Trzeba być przygotowanym na spotkanie z pustynią. Może się zdarzyć, że spotkamy tam siebie.

Zapraszamy kolejny już raz,

Joanna i Adam


Advertisement