Naczynia połączone... o powiązaniu części ciała i jego znaczeniu w terapii problemów z układem ruchu PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 21 luty 2011
Cykl trzech weekendowych warsztatów poświęconych terapeutycznemu zastosowaniu asan w problemach związanych z kręgosłupem

19-20 marca 2011: "Biodra, krzyż, lędźwia"

prowadzi: Katarzyna Pilorz

Nie będzie niczym odkrywczym stwierdzenie, że nasze ciało jest zespołem połączonych ze sobą elementów. Osoby chcące stosować asany w przypadkach terapeutycznych, czyli takich, kiedy standardowy rodzaj praktyki jest niemożliwy powinny być świadome tej złożoności. Właściwie można powiedzieć, że umiejętność obserwacji i dostrzegania powiązań pomiędzy częściami ciała jest kluczowa dla terapeutycznych zastosowań asan. Taki przekaz miała dla nas – uczestników amerykańskiej konwencji jogi Iyengara w Portland w maju '10 – Gita Iyengar. Zainspirowana przekazem Gity chciałabym zaproponować Wam cykl warsztatów, w trakcie których będziemy trenować umiejętność obserwacji i analizy przypadków terapeutycznych oraz dobierać stosowne dla nich warianty asan i ich kombinacje. Tematyka konkretnych warsztatów wyznaczona jest przez najczęściej współwystępujące ze sobą problemy. Mam nadzieję, ze warsztaty dostarczą Wam wyjaśnienia – dlaczego dana część ciała pojawiła się z tą a nie inną w tytule danego warsztatu. Serdecznie zapraszam zarówno osoby z problemami zdrowotnymi, jak i nauczycieli jogi zainteresowanych terapią.

Warsztat przeznaczony jest dla osób regularnie praktykujących jogę Iyengara od min. pół roku, pod warunkiem, że dotyczy ich dany problem terapeutyczny oraz dla nauczycieli jogi metody Iyengara. Od uczestników wymagana jest znajomość stosowania pomocy do jogi oraz samodzielne wykonywanie pozycji odwróconych: Sirszasany i Sarvangasany z pomocami.

Warsztaty są fragmentem szkolenia przygotowującego do egzaminów nauczycielskich Junior Intermediate.

Katarzyna Pilorz: dyplomowany nauczyciel jogi wg metody IYENGARA stopnia Senior Intermediate I. Praktykuje jogę od 14 lat a prowadzi zajęcia od 11. Z niesłabnącym zaangażowaniem doskonali swój warsztat nauczycielski u nauczycieli w kraju i zagranicą. Dwukrotnie odbywała staż w RIMYI w Punie: 2006 i 2008. Czynnie uczestniczy w opracowywaniu ścieżek kształcenia nauczycieli w Polsce jako członek Komitetu Technicznego Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara. Od 2 lat wspiera prace stowarzyszenia jako Prezes Zarządu. Jest członkiem polskich i międzynarodowych komisji egzaminacyjnych na stopnie nauczycielskie Introductory i Intermediate Junior. Od kilku lat prowadzi klasy terapeutyczne w swoim Studio Jogi, w którym kształci też nauczycieli i asystentów. Z wykształcenia filozof, absolwentka UJ.

Orientacyjny plan warsztatów:

  • sobota: od 13.00 do 20.30 z dwugodzinną przerwą na posiłek
  • niedziela: od 9.00 do 14.00 z godzinną przerwą na herbatę

Na program warsztatów składać się będą zarówno zajęcia praktyczne, jak i rozbudowana część teoretyczna – wykład z anatomii i wybranych zagadnień rehabilitacyjnych związanych z tematem warsztatów.

Udział w dwudniowych warsztatach z Katarzyną Pilorz kosztuje 250 zł.

Zaliczkę w kwocie 100 zł prosimy wpłacić na konto

Akademii Harmonijnego Rozwoju
58 1160 2202 0000 0000 4744 9929

Zapisy i rezerwacja: lub tel. 600 22 83 22

Miejsce warsztatu: Joga na Długiej, ul.Długa 44/50

Zapraszamy!


Advertisement