Wspomnienia z urodzin Iyengara w Joga na Długiej PDF Drukuj E-mail
niedziela, 06 luty 2011
14 grudnia ubiegłego roku obchodziliśmy 92 urodziny Gurujiego. Rokrocznie nasza szkoła chce uczcić ten dzień w specjalny sposób, przekazując wszelkie zebrane pieniądze na Projekt Bellur.

Podczas ostatnich urodzin w szkole przy ul. Długiej zorganizowany został specjalny wieczór. Urządzono swego rodzaju pokaz talentów. Każdy mógł podzielić się swoją pasją, ukazać cząstkę swojego życia.

Mieliśmy okazję posłuchać śpiewu dwóch utalentowanych koleżanek. Gdyby nie ta sposobność, może nigdy nie dowiedzielibyśmy się, jak wspaniałe mają głosy i jak wielką pasją jest dla nich śpiew i muzyka. Dowiedzieliśmy się również, że jedna z naszych koleżanek zajmuje się niezwykłą sztuką – techniką naszkliwną emalii „pięciu kolorów” (CHIN WUCAI) – chińską sztuką powstałą około XIII-XIV wieku. Pokazała nam jeden ze swoich malowanych zegarów i opowiedziała, na czym polega technika jego tworzenia.

Poza częścią artystyczną mieliśmy okazję wspólnie obejrzeć film o życiu B.K.S. Iyengara, Leap of Faith. Dodatkowo Adam opowiedział o swoich doświadczeniach z Puny oraz o kontakcie z samym Gurujim. Obejrzenie filmu oraz opowieści z Puny pozwoliły nam choć w niewielkim stopniu zbliżyć się do Iyengara i zrozumieć jak wielką pokonał drogę.

Urządzona została również aukcja. Wystawiono kilka przedmiotów, wśród których znalazły się płyty z muzyką, XIX-wieczny zegar czy też wspomniany wcześniej ręcznie malowany zegar techniką emalii „pięciu kolorów”. Emocje jakie towarzyszyły aukcji były niezwykłe. Z jednej strony mogliśmy poczuć się jak na prawdziwej aukcji, o niektóre z przedmiotów toczono wręcz zaciekłe walki, stale podbijając ceny. Zaś z drugiej strony wszystkim nam towarzyszyła myśl, że pieniądze z aukcji przeznaczone będą na szlachetny cel, jakim jest Projekt Bellur. Myśl ta pozwoliła zebrać naprawdę imponującą kwotę z samej aukcji. Dodatkowo zebrano dużą kwotę z dobrowolnych datków. Atmosfera wieczoru była wspaniała.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas tego wieczoru oraz za wsparcie Projektu Bellur.


Advertisement