Mistyczne Indie - wyprawa z jogą PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 06 grudzień 2010
Zapraszany na wspaniały wyjazd do Indii w marcu-kwietniu 2011!

Program wyjazdu

1 dzień – Warszawa - Delhi

przelot na trasie Warszawa – Delhi przez jedną z europejskich stolic.

2 dzień – Delhi

Przylot do Delhi, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. W zależności od godziny przylotu wybierzemy się na zwiedzanie stolicy Indii: Wielki Meczet Jama Masjid i delhijska starówka, Raj Ghat – miejsce pochówku Mahatmy Gandhiego, świątynia Lotosu. Wieczorem spacer po klimatycznej dzielnicy Paharganj.

3 dzień – Delhi – Haridwar – Rishikesh

Wcześnie rano przejazd pociągiem do Haridwaru - jednego z siedmiu najbardziej świętych miast Indii. Położony u stóp Himalajów, nad świętą rzeką Ganges gości miliony pielgrzymów podczas największych obchodów religijnych świata „Kumbh Meli”. Po przyjeździe odwiedzimy kilka świątyń a wieczorem weźmiemy udział w obrzędzie zwanym „pudźa” w Har Ki Pauri, świątyni Boga Śiwy. Przejazd do Rishikiesh, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4 – 6 dzień– Rishikesh

Pobyt w słynnym hinduskim centrum jogicznym - Rishikesh. Uznany za "światową stolicę jogi" Rishikesh jest miejscem wielobarwnym, optymistycznym i spokojnym. Roi się tu od pielgrzymów, indyjskich sadhu, świętych, joginów i poszukiwaczy. Poranne zanurzenia w Gangesie, rytualne karmienie wielkich ryb z wiszących nad rzeką mostów jest codziennością tak jak i unoszący się dźwięk dzwoneczków, śpiewy, modlitwy i tajemnicze, przepiękne wschody i zachody słońca... Podczas pobytu sesje jogi dwa razy dziennie, zwiedzanie licznych świątyń i ashramów, z których słynie Rishikesh.

7 dzień – Rishikesh – Haridwar - Varanasi

Przejazd do Haridwaru, gdzie pospacerujemy jeszcze po uliczkach miasta, odwiedzimy Świątynię Mansa Devi a następnie wsiądziemy do pociągu w kierunku Varanasi. Noc w pociągu.

8 dzień – Varanasi

Przyjazd do Varanasi wczesnym popołudniem. Transfer do hotelu, odpoczynek. Wieczorem spacer po ghatach i udział w barwnej ceremonii ku czci Gangesu (tzw. Ganga aarti).
Varanasi to święte miasto, gdzie ludzie przyjeżdżają tylko po to, by umrzeć, sadhu medytują stojąc na głowie, pielgrzymi kąpią się o poranku razem z bawołami i piją wodę z rzeki, która niesie z prądem niedopalone ludzkie szczątki. Gdy na jednej ghacie płonie stos pogrzebowy, na innej kobiety piorą sari. Miejsce mistyczne, które pogłębia zrozumienie fenomenu życia i ukazuje kruchość ludzkiej egzystencji w zderzeniu z wiecznie trwającą Matką Ziemią.

9 dzień - Varanasi

O wschodzie słońca zapraszamy na rejs łódką po Gangesie, podczas którego będzie okazja aby przyjrzeć się porannej kąpieli wiernych w rzece. Po zajęciach jogi oraz śniadaniu udamy się do Sarnath - jednego z czterech najświętszych miejsc buddyzmu, w którym według tradycji, Budda Siakjamuni wygłosił swoje pierwsze kazanie na temat "Wprawienia w Ruch Koła Dharmy", zwane Dharmaczakraprawartana.

10 dzień – Varanasi - Agra

W godzinach porannych spacer po wąskich uliczkach starówki Varanasi, wizyta w świątyniach, a następnie wsiądziemy do pociągu w kierunku Agry. Noc w pociągu.

11 dzień – Agra

Przyjazd do Agry, transfer do hotelu, odpoczynek. Po południu odwiedzimy marmurową, białą świątynię Dayal Bagh - cel wielu pielgrzymów.

12 dzień – Agra

O wschodzie słońca podziwiać będziemy Taj Mahal - jeden z Cudów Świata, zaklęty w mlecznym marmurze pomnik – grobowiec wiecznej miłości, wzniesiony przez Szacha Dżahana w hołdzie dla zmarłej żony. Po południu kontynuujemy zwiedzanie miasta między innymi majestatyczny Czerwony Fort.

13 dzień – Agra - Delhi

Rankiem wyruszamy do Delhi. Po południu czas wolny na Connaught Place na zakupy.

14 dzień – Delhi – Warszawa

Transfer na lotnisko, wylot do Polski

Termin: 19.03-01.04.2011

Grupa: minimum 10 osób

Cena: 1 044 EUR + przelot

Podana cena zawiera:

•    Sesje jogi prowadzone przez Instruktora ze Szkoły Harmonijnego Rozwoju raz lub dwa razy dziennie zależnie od możliwości,
•    Transfery i przejazdy zgodnie z programem busem,
•    Bilety na pociągi w klasie 2 lub 3 AC w zależności od dostępności miejsc,
•    Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych,
•    Śniadania w hotelach,
•    Opieka pilota Aslema Tours na całej trasie,
•    Przewodnik lokalny podczas zwiedzania w Delhi, Varanasi, Agrze,
•    Wiza indyjska,
•    Ubezpieczenie Kl, NW i bagaż

Cena nie zawiera przelotu na trasie: Warszawa – Delhi – Warszawa ( cena ok. 2 000- 2 500 PLN)

•    Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
•    Opłat za fotografowanie,
•    Posiłków poza śniadaniami (około 10 USD dziennie),
•    Napiwków,
•    Wydatków natury prywatnej.


Advertisement